02.10.2016

BK NOVÁ PAKA - HC JAROMĚŘ 3 : 4 SN

Domácím utkáním s Jaroměří odstartoval tým dospělých BK NOVÁ PAKA novou hokejovou sezónu.

První utkání přineslo reálný obraz o výkonnosti domácího týmu. Přesto, že ještě chybělo několik hráčů (nemoc, autokross ap.), podal tým lepší výkon než v přípravě. První třetinu nečekaně na ledě domácí kralovali. Hosté byli rádi, že inkasovali v této části pouze jednou. Bohužel druhá třetina domácím radost nepřinesla. I vlivem vyloučeních se rozpadla jednoduchá hra z první třetiny. Hosté svoji tvrdostí získávali hodně prostoru. Ve druhé třetině získali zasloužené vedení. Hra domácích se ve třetí třetině zlepšila, ale v jejím úvodu je zastavila branka v oslabení. Dlouho se nedařilo snížit náskok hostí. Až v 53. minutě utkání přinesl domácím jiskřičku naděje Tomáš Nádvorník, když trochu překvapivě překonal výborného Navrátila. Hra gradovala v závěru. Domácí až necelou půlminutu před koncem získali útočné pásmo díky ledabylému zakázanému uvolnění. Třináct vteřin před koncem byl faulován Petr Zvolenský hostujícím Langpaulem. Hra 6 : 4 přinesla domácím srovnání skóre. Po vyhraném vhazování přihrál Tomáš Kadeřábek obránci Ondrovi Spalovi, který přesně zamířil mírně nad ledem k levé tyči. V prodloužení nikdo neskóroval. Šance měli oba týmy a největší v závěru domácí Tibor Hric, ale krásnou individuální akci mu zneškodnil výborný Navrátil. V nájezdech se okamžitě trefil domácí Jan Kadeřábek, ale stav srovnal druhým nájezdem hostující Kocian, který završil vítězství pro Jaroměř ve čtvrté sérii. Hostům k zisku dvou bodů gratulujeme. Pokorný: Neptali jsme se. Zvolenský: Pokud bychom udrželi disciplínu a pokračovali v zodpovědné hře z první třetiny mohli jsme utkání vyhrát.

Cenu Novopackého pivovaru pro nejlepšího hráče utkání získal domácí gólman Martin Abrahám.