Nová Paka, 20.01.2019 17:00

Veselý (Horáček) - Zeman, Mlčoch - Spal, Pulec - Chleborád, Malík - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Hidveghy - Krsek, Kerekanič, F.Moník - Kloutvor. Trenér: Aleš Půlpán

HC Náchod

Kouba (Lelek) - Pěnčík, Plíhal, Pánek, Veselý, Verner, Havrda, Kodym, Leeder, Macháň, Vondřejc, Škoda, Oppelt, Matouš. Trenér: Emil Veselý
Branky a nahrávky: 11. Hric, 23. Hric ( Nevyhoštěný, Mlčoch), 45. Malík (Nevyhoštěný, Kadeřábek), 47. Hidveghy (Malík, Šuvara), 60. Mlčoch (Zeman) - 5. Škoda (Havrda), 5. Matouš (Pánek, Pěnčík), 31. Pěnčík, 58. Havrda (Matouš) . Rozhodčí: Libor Veinfurter - Martin Bednář, Zdeněk Runštuk . Vyloučení: 12:12 . Využití: 2:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 217 . Střely na branku: 38:20 . Vhazování: 32:30 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4 .
Hosté se v úvodu utkání rychle ujali vedení. Nejprve vsítil tečí bruslí první branku Náchoda Milan Škoda po nahození kotouče na brankoviště Filipem Havrdou. Ještě v téže páté minutě utkání dostal Náchod do dvoubrankového vedení po rychlém protiútoku Dominik Matouš za asistencí Václava Pánka a Martina Pěnčíka. Domácí snížili v polovině třetiny, když únik ve hře čtyř ku čtyřem dokončil bezchybně Tibor Hric. V úvodu druhé třetiny tentýž hráč zařídil vyrovnání v přesilové hře. Po kombinaci s obráncem Markem Mlčochem a útočníkem Michalem Nevyhoštěným. Od tohoto momentu se domácí z útočné třetiny trochu vytratili. Hosté získávali převahu, kterou i díky vyloučení domácího hráče v polovině utkání využili k vrácení vedení na svoji stranu. Branku dal šťastně Martin Pěnčík. Hráči Nové Paky poté hru trochu vyrovnali, ale nebylo to ono. Až po přestávce začali hrát svoji hru. Protivníka stále více a více dostávali pod tlak. Branku sice nevstřelili, ale donutili hostující hráče faulovat. V dvojnásobné přesilové hře vyrovnal David Malík po kombinaci s Michalem Nevyhoštěným a Tomášem Kadeřábkem. O dvě minuty později doklepl kotouč do náchodské branky Patrik Hidveghy po asistencích Davida Malíka a Jakuba Šuvary. Bohužel hosté dostali šanci na vyrovnání za přísné vyloučení Davida Malíka tři minuty před koncem základní hrací doby. Nabídnutou příležitost využili Filipem Havrdou ranou po ledě mezi betony Františka Veselého po přihrávce Dominika Matouše. Domácí byli zase "okradeni" o hubené vedení. V pokračující hře vyvíjeli velký tlak ke zdolání soupeřovi branky. Štěstí nakonec přišlo. Domácí si jej však vrchovatě za snahu a předváděnou hru zasloužili. Do útočného pásma se vrhla první pětka domácích. Souhrou obránců Tomáše Zemana a Marka Mlčocha přišel rychlý protiútok. Marek Mlčoch to vzal na sebe. Prokličkoval mezi bránícími hráči a umístil kotouč nad vyrážečku náchodského Štěpána Kouby 37 vteřin před třetí sirénou. Dobojováno, vyhráno! Teď je týden pauza. BK zajíždí v neděli 27. ledna do Trutnova.

Aleš Půlpán: Utkání velké kvality přes nepřízeň vývoje skóre jsme dokázali zvrátit na svoji stranu.