Nová Paka, 17.03.2019 17:00

F.Veselý (Dressler) - Mlčoch, Zeman - Spal, Pulec - Pour - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Malík - Kloutvor, Kerekanič, F.Moník - Mach. Trenér: Aleš Půlpán

Stadion Nový Bydžov

Kozák (M.Veselý) - Kulhánek, Doskočil, Zmítko, Borovec, Malý, Nedbal, Štěpán - Hladík, P.Jebavý, Kubišta, Kozák, Hejna, Černý, Hlaváček, D.Jebavý, Postolka. Trenér: Jan Kubišta
Branky a nahrávky:19. Šuvara (Mlčoch, Kadeřábek), 32. Mlčoch (Hnik, Zeman), 34. Hnik (Mlčoch, Nevyhoštěný), 45. Šuvara (Malík, Hnik), 55. Hnik (Hric), 60. Nevyhoštěný (Hric, Zeman) - 5. Hlaváček (D.Jebavý, Kozák), 7. D.Jebavý (Kozák, Kulhánek), 20. Nedbal (Postolka), 44. Postolka (Kubišta) . Rozhodčí: Svoboda, Pahulák - Roischel, Pechánek . Vyloučení: 7:7 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 503 . Střely na branku: 46:26 . Vhazování: 32:32 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4 .
První finálové utkání po vyrovnaném souboji před rekordní návštěvou získali Novopačtí v závěru pro sebe. Ujímají se vedení v sérii na tři vítězná utkání 1 : 0. Příští utkání ve středu 20. 3. 2019 od 18:00 v Novém Bydžově. První třetina se domácím nepovedla. Nechávali otevřená zadní vrátka. Jen Drahoš Jebavý jel v této části čtyřikrát na gólmana domácích, Františka Veselého, úplně sám. Díky kvalitám gólmana dal pouze jednu branku. Skóre otevřel hostující Hlaváček již v páté minutě. Důležitou snižující branku Nové Paky na jedna dva vsítil Jakub Šuvara po úniku, do kterého jej vyslal Marek Mlčoch. Jenže v závěru třetiny se domácí vrhli ve třech na ujíždějícího Postolku. Ten za modrou čárou hru otočil a přihrál Karlu Nedbalovi. Ten prostřelil mezi kruhy vše a posunul svůj tým znovu do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se domácí vyvarovali chyb, které hosté využívali k přečíslování. Ale snížení přišlo až po dlouhých dvanácti minutách. Ranou po ledě vystřelil naději domácím obránce Marek Mlčoch. Vyrovnal v přesilovce František Hnik. Téměř z negativního úhlu poslal kotouč pod víko. V poslední třetině znovu dostal do vedení hosty Miroslav Postolka. Trochu překvapil výtečného Františka Veselého. Za sedmnáct vteřin později se povedlo taky trochu lacino Nové Pace srovnat skóre. David Malík poslal kotouč mezi bruslemi protihráče. Ten tečoval správně Jakub Šuvara. Pět minut před třetí sirénou vyhrál vhazování v útočném pásmu Tibor Hric. Soupeř kotouč nezachytil. František Hnik si jej stáhl a poslal švihem pod horní tyč Kozákovi branky. Domácí byli lepší a zaslouženě pečetili vítězství brankou Michala Nevyhoštěho do prázdné ve hře hostí bez gólmana, power play.

Aleš Půlpán: Po velmi špatné první třetině jsme jenom díky gólmanovi mohli být rádi že rozdíl nebyl větší. Ve druhé třetině už naše hra byla výrazně lepší a třetí třetinu jsme zvládli na jedničku. Od toho se musíme odrazit.