Litomyšl, Zimní stadion, 20.11.2022 17:00

HC Litomyšl

Dostál – Škvor, Jonáš, Bláha, Š. Voříšek, Zahradník – T. Půlpán, A. Půlpán, Edl, Jakubec, Švec, Stoklasa, Myška, J. Voříšek, Vomočil.

Mahdal – Leder, Junek, Pour, Vrba, Suvorov, Fišar, Šípek – Rossokha, Fedulov, Hnik, Bondar, Kindyshev, Trejbal, Horyna, Hric, Malík.
Branky a nahrávky: 32:34 Vomočil (Myška, Škvor; 5/5), 34:00 Stoklasa (Bláha; 5/5), 34:23 J. Voříšek (Vomočil; 5/5), 59:39 Škvor (T. Půlpán, Vomočil; 5/4) – 16:46 Kindyshev (Hric, Horyna; 5/5), 28:53 Bondar (Hnik, Malík; 5/4), 37:54 Hnik (Bondar; 5/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Schaffer, Teplý. Diváci: 239. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Drama v závěru vyřešil Škvor 17.11.2022 | Petr Šilar První zápas nadstavby s vítězem základní části Královehradeckého kraje sehráli hráči Litomyšle na výbornou. Proti celku z Nové Paky ztráceli polovinu hrací doby. Nakonec dokázali, že nasazení a dravost dokáže zlomit i nepříznivý stav. H0057 | neděle 20.11.2022, 17:00 Krajská liga mužů, 2022 - 2023 HC Litomyšl - HC Nová Paka 4:3 0:1 3:2 1:0 Branky a nahrávky: 3. Vomočil (Myška, Škvor), 34. Stoklasa (Bláha), 35. Voříšek J. (Vomočil), 60. Škvor (Půlpán T. , Vomočil) – 17. Kindyshev (Hric, Horyna), 29. Bondar (Hnik, Malík), 38. Hnik (Bondar) Vyloučení: 9:7 Využití: 1:1 Rozhodčí: Kratochvíl - Teplý,Schaffer Diváci: 239 HC Litomyšl: Dostál M.(Horáček) - Škvor, Jonáš, Bláha, Voříšek Š., Zahradník - Půlpán T., Půlpán A., Edl, Jakubec, Švec Š., Stoklasa, Myška, Voříšek J., Vomočil HC Nová Paka: Mahdal (Bouška) - Leder, Junek, Pour, Vrba, Suvorov, Fišar, Šípek - Rossokha, Fedulov, Hnik, Bondar, Kindyshev, Trejbal, Horyna, Hric, Malík KOMENTÁŘ Zápas s Novou Pakou začal v ostrém tempu a už od počátku dávali hosté najevo, kdo je favoritem. V dresu Litomyšle dostal přednost v bráně Dostál, který se měl co ohánět od úvodní sirény. Nejinak na tom byl i jeho protějšek Mahdal. Útočná hra obou týmu zaměstnávala gólmany, kteří měli sice dost práce, ale za svá záda puk nepustili. Na první branku se tak čekalo až do 17. minuty, kdy akci 2 na 1 učebnicově vyřešili nahrávající Hric a střílející Kindyshev – 0:1. Druhá třetina na tempu neztratila. Ve 23. minutě měla Litomyšl šanci v přečíslení v podobné situaci, ze které padl úvodní gól. Vomočil však místo nahrávky volil střelu, která neskončila v bráně. O minutu později dostala Nová Paka výhodu hráče v poli, ale více ze hry měla Litomyšl. Mnohem hůře dopadlo pro domácí oslabení z 29. minuty, kdy se mezi střelce zapsal Bondar – 0:2. Dvougólový rozdíl ovšem l domácí mužstvo nezlomil. Taktiku nezměnilo a vrhlo všechny své síly do útoku. Za svou snahu bylo náležitě odměněno. Ve 33. minutě vystřelil z kruhu Myška a u branky tečoval puk Vomočil – 1:2. V čase 34:00 vypálil pro změnu bombu do brány Stoklasa. Jeho střela trefila břevno a zapadla za Mahdalova záda – 2:2. Radost diváků o 23 vteřin umocnila střela Voříška, který z dálky napodobil domácího kapitána – 2:3. Hosté si vzali oddechový čas. Chvilka odpočinku jim očividně prospěla. Po vhozeném buly se usadili v útočném pásmu a nenechali Dostála vydechnout. Tomu se podařilo čelit útočným snahám hostí až do 38. minuty, kdy se prosadil Hnik – 3:3. Úvodní minuty závěrečné části naznačily, že se oba celky nespokojí s dělbou bodů. Ve 44. minutě došlo k drobné rozmíšce před novopackou brankou, ze které hosté vytěžili přesilovou hru. Hra v oslabení však byla v tomto zápase doménou Litomyšle. Tento fakt potvrdili domácí hned při třech po sobě jdoucích trestech. V 50. minutě došlo ke změně a dlouhé minuty se hrálo 4 na 4. Oba brankáři předváděli skvělé výkony a hra směřovala k prodloužení. V posledních dvou minutách však došlo ke zvratu. V čase 57:54 byl vyloučen hostující Malík. Litomyšl hnána touhou po vítězství proti nejlepšímu celku základní části, vrhla své poslední síly do útoku. V čase 59:39 vypálil Škvor nad levé rameno Mahdala a puk se zastavil až v síti – 3:4. Hosté zareagovali odvoláním brankáře, ale na výsledku to nic nezměnilo.

Pavel Fedulov: První utkání druhé části nám podle očekávání nevyšlo i přes to, že jsme byli skoro celý zápas lepší. Musíme ty své šance využívat a zlepšit hru do obrany. Naší lídři by mohli utkání odehrát lépe. Výkon některých byl fakt špatný. Víme na čem pracovat, víme co potřebujeme zlepšit. A víme, že musíme pokračovat v budování týmu.