Nová Paka, Zimní stadion, 03.02.2023 18:00

Mahdal – Pour, Leder, Murashov, Klust, Suvorov, Kotyza – M. Mach, Fedulov, Hnik, Bondar, Kindyshev, Dvořák, Horyna, Hric, Malík, Trejbal, Nevyhoštěný.

HC Trutnov

Pluháček – Junek, T. Křížek, Vácha, Mostecký, Chaloupka, Zákravský, Z. Křížek – Chytráček, Bureš, R. Mach, Švadlák, Rada, Šimoníček, Vognar, Vondráček, Luštinec, Smékal.
Branky a nahrávky: 04:40 Horyna (Hric, Nevyhoštěný; 5/5), 22:59 Kotyza (Hnik, Trejbal; 5/4), 47:45 Leder (Horyna, Nevyhoštěný; 5/4) – 10:35 Vácha (Šimoníček; 5/3), 15:26 R. Mach (Luštinec; 5/5), 30:29 Šimoníček (Junek; 5/5), 32:03 Vácha (Chytráček, Luštinec; 5/4), 48:16 Chytráček (Z. Křížek; 5/5), 59:33 Luštinec (Vácha; 5/5). Rozhodčí: Veinfurter, Pecha – Roischel, Řezníček. Diváci: 358. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Střely na branku: 28:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.
Rozhodující 5. utkání osmifinále play-off rozhodlo o postupujícím do dalšího kola play-off.

Domácí měli po minulém utkání možnou výhodu. Potvrdila to rychlá úvodní branka Mirky Horyny po spolupráci celého druhého útoku. Ale krátce před polovinou první třetiny byl vyloučen domácí Matěj Klust na čtyři minuty a krátce na to Tibor Hric. Hosté nabídnutou dvojnásobnou přesilovou hru využili k vyrovnání. Na domácí stranu se dostala nervozita. Pět minut na to dostal hosty do vedení René Mach.

Domácí vyrovnali krátce po přestávce v přesilové hře Honzou Kotyzou a zdálo se, že bude vývoj utkání diktovat domácí tým. Ale v polovině utkání získal vedení pro Trutnov Šimoníček a v následné přesilové hře odskočil hostující tým o dva góly brankou Lukáše Váchy.

V poslední třetině snížil Václav Leder v přesilové hře, ale zbytečnou brankou za necelou minutu se Trutnov dostal znovu do dvougólového náskoku. Domácí se snažili, ale znovu udělali z běžného gólmana hostí hrdinu. Ani ve hře bez brankáře neuspěli. Hosté do prázdné branky pečetili svůj postup do dalšího kole play-off.