14.06.2019

II. LIGA PĚTIKOLOVĚ

N o v á P a k a - 14. 6. 2019

Schváleno! Druhá liga se bude hrát pětikolově, Kolín neuspěl

Foto: Luboš Vácha

Výkonný výbor Českého hokeje schválil podobu druhé ligy pro sezonu 2019/20, která se bude hrát ve zcela novém kabátě. 27 účastníků bylo rozděleno do tří devítičlenných skupin, základní část začne ve středu 11. září a hrát se bude pětikolově.

Zlatá hokejka

Přihlášku nepodaly Orlová a Český Těšín. Už dřív se licence zbavily Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem bude zimní stadion v Berouně.

Číňané budou v příští sezoně hrát jen do 31. ledna, play off se tedy nezúčastní a jejich únorové boje budou předehrány. Ve skupině se střetnou s David servisem, Táborem, Pískem, Klatovy, Nymburkem, Kobrou Praha a dost diskutovaným Kolínem.

Kluby chtěly více zápasů, z 32 jich nakonec bude 40

Ten žádal svaz o výměnu do papírově silnějšího Západu, ale neuspěl. „Nemohli jsme vyhovět. Argumentovali jsme i jiným klubem, konkrétně Nymburkem, který je ještě blíž severu,“ řekl hokej.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Základní část měla původně čítat 32 kol, ale kluby chtěly víc zápasů, a tak došlo ke změně. Hrát se bude nakonec pětikolově, tj. 40 kol. „Většina týmů byla pro pětikolový systém. Šestikolový už nebyl možný kvůli nedostatku termínů,“ doplnil Zikmund.

Do play off 18 týmů, vrací se starý model kvalifikace

Do play off postoupí šestka nejlepších z každé skupiny, přičemž první dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají ve čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play off se budou hrát na tři vítězná utkání.

Úspěšní finalisté jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, příští ročník 2019/20 bude nesestupový.

Rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

Západ:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři