26.06.2020

SPOLUPRÁCE S HC VRCHLABÍ

N o v á P a k a - 26. 6. 2020

22. května jsme mohli číst na serveru hokej.cz o tom, jaké změny čeká Stadion Vrchlabí pro nadcházející sezónu v 1. lize. V článku se zmínil pan Jakubec o možné spolupráci s BK Nová Paka: „Zároveň jednáme o možnosti spolupráce s kluby z druhé ligy. Zatím jsme nejdále v jednání s týmem z Nové Paky."

Ot.: Moje první otázka bude navazovat na výše zmíněnou poznámku na hokej.cz, jak pokročila od té doby vzájemná jednání mezi týmy?

JJ: Spolupráci mezi našimi kluby považuji za dohodnutou. Samozřejmě spolupráce dvou klubů je živá záležitost, kdy je potřeba reagovat na momentální situaci, ale základní pravidla považuji za jasně daná a náš klub je připraven je dodržet.

BŠ: Jsme dohodnuti na kostře spolupráce. Někteří hráči prvoligového Vrchlabí budou mít vyřízené střídavé starty v 2. lize za BK Nová Paka a někteří budou mít tuto možnost opačným směrem.

Ot.: Kolik takových jednání se uskutečnilo, než došlo ke sladění představ o spolupráci mezi oběma týmy?

JJ: Nebylo to nijak extrémně složité. Několik telefonů a jedno setkání. Myslím, že zde by šlo použít přísloví - kde je vůle, je i cesta.

BŠ: Jednání nebylo moc, známe se. Stačilo několik telefonátů a osobní setkání a písemně sepsané představy spolupráce ze strany HCV. Zároveň došlo k dojednání o postupu řešení hráčských práv mládeže.

Ot.: Otázka pro pana Jakubce – jaké týmy jste ještě oslovili a proč jste nakonec pro spolupráci zvolili BK Nová Paka?

JJ: Od začátku jsme primárně uvažovali o BK Nová Paka, a pak ještě projevil zájem o spolupráci pan Vasil Teodoridis ze Dvora Králové. Ve Dvoře ale měli tým již víceméně sestavený, a tak nebylo moc o čem hovořit. Klub Nové Paky se pro nás v tuto chvíli jeví jako ideální partner.

Ot.: Co tato spolupráce přinese Stadion Vrchlabí a co BK Nová Paka?

JJ: Jak jsem již několikrát uváděl, tak pro nás tato sezóna nebude jednoduchá, protože budeme ve vyšší soutěži nováčky. V podstatě budujeme úplně nový tým a uvidíme, jak si vše sedne a jak vše bude fungovat. I proto chceme udržet širší kádr a některé hráče, kteří nebudou mít tolik prostoru v zápasech Chance ligy, budeme posouvat do nižší soutěže.

BŠ: Pro BK Nová Paka to bude jistě vědomí postavení spolupracujícího silného partnera s možností využití hráčů širokého prvoligového kádru s profesionálními podmínkami.

Ot.: Navážu dalším dotazem opět na server hokej.cz, kde je oznámen příchod hlavního trenéra pro BK Nová Paka z Vrchlabí, pana Petra Hlaváče, který působil na střídačce Stadionu. Jaký impuls se v Nové Pace očekává příchodem nového trenéra?

JJ: Já jsem s Petrem začínal ve svojí funkcionářské pozici a prošli jsme spolu celou cestu II. ligou, která vyvrcholila letošním postupem. Petr je pro mě člověk, který hokeji výborně rozumí, má trenérský cit a umí si získat hráče na svoji stranu. Jeho cílem, jako každého trenéra, bude uhrát co nejlepší výsledek a já doufám, že mu k tomu pomůžou i kluci z Vrchlabí.

BŠ: Petr Hlaváč je tou první osobou, která bude zajišťovat bezkolizní průběh spolupráce v průběhu náročné sezóny. Dá se říci, že je stavebním kamenem vytvořené spolupráce. Impulsem je předpoklad sestavení kvalitního kádru, který by měl obsáhnout celý průběh soutěže v kvalitním výkonu a tedy i výsledcích.

Ot.: Kolik hráčů by mělo z Vrchlabí do Nové Paky přijít?

JJ: Zatím jsme dohodnuti na cca. 1 pětce, ale myslím, že v sezóně to bude více jmen, která se v Nové Pace objeví.

BŠ: V tuto chvíli se předpokládá pravidelný start kvarteta hráčů. Záležet bude na výkonnosti jednotlivců, jejich využívání v prvoligovém týmu, potřebám a možnostech obou klubů.

Ot.: Kolik jich bude zařazeno do stálé sestavy a kolik na hostování?

JJ: Na hostování odchází hráči, kteří se nám nevešli ani do širší sestavy. Z loňské sestavy je to Martin Abrahám. Dále budou určitě hráči na střídavé starty, ale zde konkrétní jména uvádět nebudu. Momentálně všichni kluci absolvují náročnou letní přípravu a opravdu na sobě tvrdě pracují. Trenér je s nimi spokojený a všichni dostanou v srpnu šanci se prosadit do A-týmu. Konkurence bude veliká a ani mladíci z Pardubic nemají ve Vrchlabí nic jistého.

BŠ: Na hostování jdou do Nové Paky Jan Kerekanič, Michal Chleborád a Martin Abrahám. Na střídavé starty to budou asi čtyři hráči s tím, že budou muset absolvovat předzápasové přípravy v Nové Pace. Vše bude záležet na možnostech a potřebách obou týmu.

Ot.: Mohou v Nové Pace očekávat i příchod některého z těch „hvězdných hráčů“ starší generace, kteří již nebudou v „A“ týmu v 1. lize nastupovat, o jaké hráče by šlo?

JJ: Já doufám, že ano a že si i v Pace budou fanoušci moci užít hokejové geniality, které tito hráči předváděli ve Vrchlabí.

BŠ: Ano. Sportovní veřejnost budeme informovat.

Ot.: Je tato vzájemná spolupráce mezi kluby dohodnuta na jeden rok nebo na delší časové období a čím je to podmíněno?

JJ: Spolupráce bude fungovat tak dlouho, dokud bude pro obě strany přínosná. Já se domnívám, že pro Vrchlabí je velice důležité mít spolehlivého partnera ve II. lize a pokud vše bude fungovat, rádi ve spolupráci budeme pokračovat.

BŠ: Spolupráce je zahájena bez časového omezení.

Ot.: Dalo by se tedy říct že BK Nová Paka bude „farmou“ prvoligového Vrchlabí? A jaký zájem bude mít vedení Stadionu, aby se partnerskému týmu dařilo ve 2. lize?

JJ: Mě slovo farma nevadí, ale někteří fanoušci i u nás ve Vrchlabí jsou na něj doslova alergičtí. Já osobně bych to farmou nenazýval. BK Nová Paka je naprosto nezávislý klub a my se mu budeme snažit pomoci, jak nejlépe budeme umět. A nejenom my, do této spolupráce bude vstupovat i pardubické Dynamo. Vše je o lidech a o komunikaci a já myslím, že je veliká reálná šance, aby to fungovalo velice dobře.

BŠ: Bude to oboustranná spolupráce, která může sahat až na osu spolupráce mezi extraligovými a prvoligovými týmy. BK Nová Paka nebude farmou HCV. BK Nová Paka bude poskytovat svému partnerovi možnosti hráčských uplatnění vybraným hráčům, kteří nebudou mít v I. lize tolik příležitostí.

Ot.: Pro Novou Paku to bude tedy výrazné posílení kádru oproti loňské sestavě?

JJ: To nedokážu úplně posoudit. Já osobně si myslím, že v loňské sezóně kádr Nové Paky nebyl vůbec slabý a v každém našem vzájemném zápase to byl urputný a vyrovnaný boj. Myslím, že loňský výsledek neodpovídal kádru, který v Nové Pace byl. Jak znám Petra Hlaváče, tak rozhodně nebude chtít hrát jen tak pro zábavu, ale bude mít ty nejvyšší ambice. Hráči z Vrchlabí, kteří do Nové Paky přijdou, budou 100% fyzicky připraveni a myslím, že i mentálně a hokejově budou mít co nabídnout.

BŠ: To se nedá říci. Kvalita tu byla i minulou sezónu. Pouze v závěru sezóny přišla zranění a potřeby HCV, když stáhl z hostování Jardu Dvořáka, který v té době byl jedním z nejlepších tahounů Nové Paky. A pak zranění a nemoci přinesly neúspěšné výsledky v jejím závěru. Spíše se jedná o změnu koncepce herního stylu.

Ot.: Budou ještě nějaká jednání pokračovat, nebo bych mohl pana Šmiku nebo pana Jakubce požádat o nějaké shrnutí dosavadních jednání?

JJ: Jak jsem již uvedl, tak považuji ty základní témata za vyřešená a pravidla za nastavená. Ale je to spolupráce 2 klubů a v těch se neustále něco děje, takže komunikovat se bude určitě v průběhu celé sezóny.

BŠ: Jednání a telefonáty budou probíhat neustále především na ose sportovních manažerů a trenérů. Jednání byla a jsou srozumitelná a stabilní. Je dané, jak budou a mohou oba kluby spolupracovat.

Děkuji za rozhovor. Petr Čepek

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři