16.07.2020

NEVYHOŠTĚNÝ ZPĚT V NOVÉ PACE

N o v á P a k a - 16. 7. 2020

15. 7. 2020 z webu HOKEJ.CZ

Tohle je pro Novou Paku hodně důležitý podpis: Bruslaři opětovně získali do svých řad zkušeného útočníka Michala Nevyhoštěného, který naposledy působil v Jablonci nad Nisou.

Dobří Bruslaři se vracejí. Přesně tohle úsloví si teď mohou radostně broukat fanoušci Nové Paky. Koneckonců comeback zkušeného borce, jakým Michal Nevyhoštěný je, to už nabízí pořádný důvod k oslavě. Zvlášť když Nevyhoštěný zanechal v historii novopackého hokeje nesmazatelnou stopu. Právě jeho výkony na ledě a stejně tak schopnosti lídra v kabině dovedly nenápadný klub z východních Čech až na druholigovou mapu. Třebaže s tím snad ani v organizaci samotné moc nepočítali.

Odchovanec libereckého hokeje ozdobil postupovou sezonu úctyhodným počtem 46 kanadských bodů. Výjimečnost tohoto počinu vám ale plně dojde až ve chvíli, kdy si řekneme, že na oněch 46 bodů potřeboval Nevyhoštěný pouhých sedmnáct odehraných zápasů. V krajské lize se snad musel chvílemi i nudit. Své kvality dokazoval třiatřicetiletý útočník rovněž o rok později ve druhé nejvyšší soutěži. Začátek debutové sezony se Bruslařům povedl, přičemž právě Nevyhoštěný na tom měl velký podíl.

„Vracím se proto, protože si strašně moc vážím lidí, kteří hokej v Nové Pace dělají a starají se o něj."

Michal Nevyhoštěný, útočník BK Nová Paka

Pak ale přišel překvapivý zvrat, který se na Nové Pace, jak se později v plné nahotě ukázalo, citelně podepsal. Třiatřicetiletý hokejista totiž zamířil do konkurenčního Jablonce, kde v deseti utkáních zazářil dvaceti body! Pro houževnatého nováčka byl Nevyhoštěného odchod opravdu citelný. Asi něco, jako když ovčí stádo ztratí svého pasáčka. V takovém případě pak zbloudilá zvířata jen těžko hledají správný směr, a tentýž příměr platil i pro výkony Bruslařů. Jestliže to ještě kolem Vánoc vypadalo na účast v play off, realita nového roku vyvedla Novopacké z omylu. Absence většího množství zkušeností byla znát.

Hlavně proto je Nevyhoštěného návrat důležitým signálem. Nejen pro fanoušky, nýbrž i pro spoluhráče. Mladý soubor, který se nově opírá o spolupráci s prvoligovým Vrchlabím, opět nalezne svého lídra.

„Paka pro mě bude vždy srdeční záležitost."

Michal Nevyhoštěný, útočník BK Nová Paka

„Vracím se proto, protože si strašně moc vážím lidí, kteří hokej v Nové Pace dělají a starají se o něj," říká Nevyhoštěný pro klubový web. „Je vidět, že to dělají srdcem a to se mi strašně líbí. Nová Paka má navíc úžasné fanoušky."

„Paka pro mě bude vždy srdeční záležitost i díky tomu, že jsem mohl být součástí týmu u historického postupu," dodává borec s bezmála 200 starty v Chance lize. 

Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři
Hlavní partneři