Nová Paka, 14.10.2018 17:00

Veselý - De Carvalho, Spal, Erban, Zeman, Chleborád, J.Moník, Pour, Ersepka - Šuvara, Kadeřábek, Hric - Kerekanič, Hnik, Malík - Krsek, F.Moník, Hidveghy - Mach Trenéři: A.Půlpán, L.Petera

HC Náchod

Kouba - Bláha, Chaloupka, Plíhal, Srba, Pánek, Veselý, Verner, Komárek - Havrda, Kodym, Macháň, Vondřejc, Škoda, Matouš, Oppelt, Maršík Trenér: P.Kodym
Branky a nahrávky: 11.Kadeřábek(Hric), 49.Hric(TS), 65.Hnik - 56.Havrda(Kodym, Macháň), 60.Macháň(Vondřejc, Pánek). Rozhodčí: Veselý - Řezníček, Kozák. Vyloučení: 4:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 163 . Střely na branku: 38:18 . Vhazování: 34:27 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2
Utkání s dlouholetým přeborníkem kraje bylo očekávané jako další zkouška Novopackého týmu. Téměř v kompletní sestavě se domácí představili v domácím prostředí. Utkání měli ve své režii. Vedení domácím zajistil již v jedenácté minutě Tomáš Kadeřábek po přihrávce Tibora Hrice. Soupeře všechny tři pětice domácích bruslařů velmi přehrávali, ale branka hostujícího Kouby jim byla v dalším průběhu utkání zakletá. Až nařízené trestné střílení precizně provedené Tiborem Hricem ve čtyřicáté deváté minutě přineslo domácím dvoubrankové vedení. Zdálo se, že vítězství je na dosah. Jenže necelých pět minut před uplynutím třetí třetiny poprvé domácího Františka Veselého překonal hostující Filip Havrda po přihrávce Pavla Kodyma. V následném čase měli domácí výhodu přesilové hry. Tu nevyužily. Hosté se v závěru pokusili o hru bez brankáře po té, když se domácím nepodařilo udržet kotouč v útočném pásmu. Brankou Šimona Macháně třináct vteřin před koncem hosté vytěžili z minima maximum. Po střele Vlasty Vondřejce dorážel kotouč do odkryté branky. V nastavení si vedli domácí ve hře tři ku třem výborně. Na konci vítězné akce byl František Hnik, který svůj únik proměnil k radosti domácích fanoušků. Vítězství alespoň v prodloužení bylo více než zasloužené.

Aleš Půlpán - Škoda nevyužitých příležitostí a zmařeného závěru.