Jičín, 19.12.2018 18:00

HC Jičín

Beneš (Rylich) - Žalud, Mikolášek, Brzák, Boček Šimon, Houser, Richter, Nový, Průšek, Král, Prokop, Krejčík, Žďárský, Rudolph, Sedmík, Boček Štěpán Trenér: Pletka

Čajan - Mlčoch, Svoboda, Pulec, Zeman, Pour, Spal - Nevyhoštěný, Hnik, Hric, Kloutvor, Kadeřábek, Šuvara, Krsek, Kerekanič, Teuber, Mach Trenér: Aleš Půlpán, vedoucí: Jiří Hronek
Branky a nahrávky: 28. Žalud (Žďárský, Prokop) - 15. Nevyhoštěný (TS), 45. Kadeřábek (Zeman, Hric), 51. Kadeřábek, 57. Hric . Rozhodčí: Veinfurter - Všetečka, Ivančič . Vyloučení: 32:14 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 128 . Střely na branku: 30:38 . Vhazování: 23:37 . Průběh utkání: 0:1. 1:1, 1:4 .
První dvě třetiny nebyly pro diváka pohledné. Nová Paka se snažila o kombinaci, ale rychlé obsazování a podstupování srdnatých osobních soubojů domácími hráči nedovolovali kombinačně zdatným hostím hrát jejich hru.

První branku přineslo trestné střílení v první třetině za faul na ujíždějícího Láďu Pulce. Tuto výhodu neomylně využil střelec Michal Nevyhoštěný. Domácí vyrovnali pěkným gólem Ondřeje Žaluda v dvojnásobné přesilové hře. Ve třetí třetině zavelel k vítězství dvěma brankami kapitán hostí Tomáš Kadeřábek. Tečku utkání provedl čtvrtou brankou Nové Paky Tibor Hric do prázdné branky, když se snažil domácí Jičín hrou bez brankáře změnit nepříznivý stav.

Aleš Půlpán: Chtěli jsme vyhrát a dostat finále PČR do Nové Paky. Přinesli jsme tak stále početnějším příznivcům krásný dárek. Těšíme se na vás v pátek 28. prosince v 18:00 v Nové Pace. Budeme trénovat. Na utkání se připravíme. Chceme obhájit loňské vítězství v Turnově.