Nová Paka, 03.02.2019 17:00

Veselý (51. Dosoudil) - Mlčoch, Zeman, Pulec, Spal, Malík, Pour - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Hidveghy - Krsek, Kloutvor, F.Moník. Trenér: Aleš Půlpán

HC Jaroměř

Vacek (Prokš) - Merkl, Koblížek, Mišinec, Krištof, Souček, Bujňák - Mertlík, Síla, Háze, Kačerovský, Hlavnička, Hamáček, Světlík, Záliš, Pekárek. Trenér: Marek Mach
Branky a nahrávky: 1. Nevyhoštěný (Spal), 7. Hric (Nevyhoštěný, Šuvara), 31. Pulec (Spal), 38. Hric (Zeman, Nevyhoštěný), 40. Mlčoch (Kadeřábek), 42. Malík (Hidveghy), 52. Pulec (Hric) - 35. Mišinec (Světlík), 51. Hlavnička (Světlík, Háze) . Rozhodčí: Michal Pahulák - Martin Bednář, Zdeněk Runštuk. Vyloučení: 26:22 . Využití: 2:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 274 . Střely na branku: 25:21 . Vhazování: 34:25 . Průběh utkání:3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2 .
Před krásnou bezmála tři sta početnou kulisou fanoušků se představili domácí v nových červených dresech. Červená barva patří historicky k základním barvám novopackého hokeje. Dle ohlasů, i kritiků, vyplývá, že se skutečně tento druh tmavých dresů určených zejména na hřiště soupeřů velmi zdařil.

Samotné utkání začalo ve velmi velkém tempu. Obě první řady se pustili do ofenzivního pojetí. Ihned v první minutě utkání bylo se na co dívat. Domácí si vypracovali lepší šance a dokázali jednu díky vyšší zarputilosti již v první minutě využít k vedení. Krásné zakončení připravili Michalu Nevyhoštěnému spoluhráči. Finální přihrávku poslal Ondřej Spal. Hra pokračovala velkým nasazením a atraktivním útočným pojetím dál. Jaroměř hrála otevřený bruslivý hokej. Jenže v sedmé minutě po tlaku první formace domácích padla druhá branka Nové Paky. Na konci akce byl štírek Tibor Hric. Koncovku připravil Michal Nevyhoštěný, kterému asistoval stále se lepšící Jakub Šuvara. V domácí brance exceloval František Veselý. Když už domácí vyrobili chyby, bezchybně je František napravil. Slabé chvilky si vybral David Malík, ale později je bohatě napravil. V polovině utkání při vyloučení hostujícího Tomáše Bujňáka dal třetí důležitou branku Láďa Pulec, když se nejlépe orientoval před soupeřovou brankou. Z otočky pěkně poslal kotouč do pravého horního růžku Vackovi branky. O chvíli později se prosadil hostující David Mišinec. Snížení nalilo soupeři odhodlání k velkému vzdoru, ale.. Znovu fauloval Tomáš Bujňák, tentokráte nejlepšího hráče na ledě, domácího Michala Nevyhoštěného, zastavil kopem bruslí. Dostal jen dvouminutový trest. V přesilové hře posunul domácí znovu do tříbrankového vedení Tibor Hric. Od modré střílenou přihrávkou připravil branku Tomáš Zeman, když jemu přihrál ještě v té době hrající Michal Nevyhoštěný. Bohužel o přestávce zjistil, že má hlubokou řeznou ránu nad pravým kolenem. Následoval převoz do jičínské nemocnice. Lékařský zákrok vyžadoval desinfekční ošetření proti vzniku infekce a případného trombu. Vložení drénů a zašití řezné rány Michala vyřadilo z dalšího průběhu regionální soutěže. Nejen domácí tým, ale i soupeři a hlavně příznivci ledního hokeje přišli díky nedovolenému zákroku o nejlepšího hráče letošního ročníku. Zbývá si jen přát a Michalovi zejména rychlé a zdárné vyléčení bez následků. Devět vteřin před koncem druhé třetiny byl vyloučen František Hnik. V přerušení probíhalo nadávání mezi Tiborem Hricem a hostujícím Tomášem Bujňákem. Oba byli poslání na desetiminutové "vychladnutí". Hosté ve velké snaze odvrátit nepříznivý vývoj utkání sáhli k nestandardnímu řešení situace. Vhazování v útočném pásmu pojali jako šanci k dosažení snižují branky. Odvolali brankáře a využili možností šesti hráčů v poli. Jenže vhazování vyhrál kapitán domácích Tomáš Kadeřábek. Kotouče se zmocnil bravurně hrající Marek Mlčoch. Zajel s ním do bezpečí zákrytu své branky. Objel ji a poslal mezi jaroměřskými beky přes celé kluziště na dlouhou cestu přes téměř šedesát metrů. Kotouč vteřinu před vypršením druhé dvacetiminutovky zaplul do opuštěné "klece". Tato situace nadzvedla i nejflegmatičtějšího diváka. V celé hale to způsobilo nadšení a ohromný aplaus. Kdo viděl, bude pamatovat na věky. Tento moment hosty definitivně zlomil. V poslední třetině se museli domácí obejít bez svého lídra a na deset minut i Tibora Hrice, který pykal za slovní potyčku s faulujícím Bujňákem. Improvizovaná sestava pokračovala dál ve výborném výkonu a své vysoké vedení dotáhla bezpečně do konce utkání. Ihned po přestávce totiž "využil" oslabení David Malík šestou domácí brankou a v polovině poslední části skóroval zbožňovaný Láďa Pulec. Hosté ještě předtím nejproduktivnějším hráčem Jaroměře Alešem Hlavničkou snížili.

Aleš Půlpán: Po výborném výkonu jsme po zásluze vyhráli. Všichni hráči předvedli kvalitní hru. Oba gólmani byli perfektní. Jsme rádi, že jsme měli možnost vyzkoušet druhého gólmana Dominika Dosoudila.