Nová Paka, 13.03.2019 18:00

Veselý (Dressler) - Mlčoch, Zeman - Spal, Pulec - Pour - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Šuvara, Kadeřábek, Hnik - Kloutvor, Kerekanič, Moník - Mach. Trenér: Aleš Půlpán

HC Jaroměř

Prokš (Vacek) - Merkl, Kotrč, Koblížek, Mišinec, Krištof, Souček, Bujňák - Mertlík, Síla, Háze, Kačerovský, Hlavnička, Hamáček, Světlík, Krause, Vejman, Čtvrtečka, Záliš, Pekárek, Teuber. Trenér: Mach
Branky a nahrávky: 10.Hnik (Nevyhoštěný, Hric), 10. Nevyhoštěný(TS), 15. Hric (Kadeřábek), 21. Šuvara (Kadeřábek, Hnik), 44. Šuvara (Hric), 47. Nevyhoštěný (Hric) . Rozhodčí: Petr Maštalíř, Jakub Smitka - Ivančic, Řezníček . Vyloučení: 7:7, navíc hosté 10 min . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 407 . Střely na branku: 32:22 . Vhazování: 29:25 . Průběh utkání: 6:0
HISTORICKÝ POSTUP DO FINÁLE KRAJSKÉ HOKEJOVÉ LIGY JE SKUTEČNOSTÍ!

V průběhu semifinále procházel tým zdravotními i pracovními problémy. Všechno se podařilo zdárně vyřešit. Hráči hráli s vědomím dosahu historického úspěchu na hranicích svých možností. Jaroměř byla soupeřem velmi zdatným a odolným. Hrála občas na hraně pravidel v rozsahu, který rozhodčí dovolili. Vážnějšímu zranění, mimo Radka Krska, nedošlo.

Před rozhodujícím pátým semifinálovým utkáním bylo vše pro oba týmy padesát na padesát. Jistotu neměl nikdo. Někomu se zdálo, že má více sil Jaroměř. Jinému, že naopak Nová Paka. Minulé utkání, ve kterém dokázal tým Jaroměře srovnat semifinálovou sérii, hráli lépe domácí hokejisté Jaroměře. Zdáli se být více zarputilí, srdnatější v osobních soubojích, bruslivější, odolnější a vyzařovali opticky větší vůlí po vítězství. Naopak pozorný si všiml, že hostujícímu týmu nevyšla první třetina, ale pak už byli hosté lepší, ale neměli potřebné štěstí v zakončení. To vše provázely úvahy před rozhodujícím utkáním sezóny a historie hokejové Nové Paky.

Utkání začali hráči Nové Paky podobně jako předchozí v Jaroměři, ale s rozdílem, že kotouče nepředržovali ve vlastní třetině. Předcházeli tím soupeřovu forčekinku a ztrátám kotoučů. Tím eliminovali útočnou ofenzivu Jaroměře. Naopak skvěle kombinovali a vytvářeli si slibné šance. V desáté minutě zahrozil František Hnik, ale hostující Prokš šanci zlikvidoval. Jenže mu kotouč vypadl před chrániče. Pozorný novopacký útočník si kotouč přitáhl a poslal poprvé pod víko jaroměřské branky. V následujícím střídání měl obrovskou šanci domácí kapitán Tomáš Kadeřábek. Ruce příznivců už letěly nad hlavy, ale branka nepadla. Kadeřábkovi byla v poslední chvíli šance zmařena zahákováním. Hlavní rozhodčí Jan Smitka nařídil jednoznačně trestné střílení. Domácí kouč poslal na exekuci střelecky trápícího Michala Nevyhoštěného. Ten svůj gólový půst k radosti své a všech příznivců prolomil. O pět minut později přidal třetí gól Nové Paky skvělý Tibor Hric po přihrávce Tomáše Kadeřábka. Mezitím řešil několik těžkých situací domácí gólman František Veselý. Jednou se štěstím, ale jinak jistotou působící při všech zákrocích. Ve druhé třetině pokračovala výtečná hra domácích. Hosté nevzdávali žádnou situaci a svému soupeři nedarovali ani kousíček času k oddychu. Krátce po přestávce se prosadil Jakub Šuvara po akci Tomáše Kadeřábka s Františkem Hnikem. Dal tak domácím velkou naději na mimořádný úspěch. Do konce druhé třetiny se podařilo uhájit čisté konto domácího Františka Veselého. Do poslední třetiny nastoupili domácí hokejisté s velkým klidem. Jejich precizní hra pokračovala. Pátou branku vstřelil opět Jakub Šuvara, když mu kotouč do úniku poslal Tibor Hric. Šestou branku vsítil již téměř neomylný Michal Nevyhoštěný, když šanci vypracoval znovu Tibor Hric. A sedmou dal znovu Michal Nevyhoštěný po opětovné přihrávce Tibora Hrice. Uznání branky bylo odvoláno pro domnělé dosažení mimo pravidel. Video nebylo k dispozici. Rozhodující branka to nebyla, tak to nikdo neřešil. Domácí se soustředili na udržení čistého konta svého gólmana. To se podařilo. František Veselý si připsal druhou nulu v play-off.

Aleš Půlpán: Těžká série je za námi. Musím poděkovat všem svým hráčům za přístup a odhodlání. Dokázali jsme, že můžeme prohrát, ale ne prohrávat. Jaroměř byla srdnatým soupeřem a i ona ukázala, že má svoji kvalitu. Teď už se těšíme na finále. Poděkování patří také našim fanouškům a příznivcům za nádhernou kulisu v celé sérii.