Nový Bydžov, 27.03.2019 18:00

Stadion Nový Bydžov

D. Kozák (Vaněk) - Kulhánek, Doskočil, Zmítko, Malý, Nedbal, Štěpán, Hladík, P. Jebavý, Borovec, Kubišta, M. Kozák, Hejna, Černý, Hlaváček, D. Jebavý, Postolka, Chára, Pilný

Veselý (Dressler) - Zeman, Mlčoch - Spal, Pulec - Pour, Malík - Nevyhoštěný, Hnik, Hric - Kadeřábek, F. Moník, Šuvara - Krsek, Kloutvor, Kerekanič, Mach; trenér: Aleš Půlpán, vedoucí týmu: Jiří Hronek
Branky a nahrávky:00:35 D. Jebavý (M. Kozák), 27:06 D. Jebavý (Hlaváček, Kulhánek), 34:54 Postolka (Nedbal, Hejna) - 00:24 Nevyhoštěný (Hnik, Zeman), 01:09 Hric (Zeman, Hnik), 05:23 F. Moník (Kadeřábek, Pulec), 13:56 Nevyhoštěný (Hric, Hnik), 21:57 Pulec (Šuvara, Kadeřábek), 25:43 Kloutvor (Hnik, Hric), 31:15 Mlčoch (Nevyhoštěný, Hric), 45:56 Nevyhoštěný (Zeman, Hric) . Rozhodčí: Libor Veinfurter, Láďa Lučan - Hinza Řezníček, Petr Ivančič, delegát: Václav Samek . Vyloučení: 8:7 . Využití: 1:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 560 . Střely na branku: . Zblokované střely: . Hity: . Vhazování: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7, 3:8 .
Na utkání, ve kterém mohli hráči BK Nová Paka získat historicky první titul krajského přeborníka, se dostavil rekordní počet diváků.

Již ve dvacáté čtvrté vteřině vsítil po ledě z vrcholu kruhů první branku hostí Michal Nevyhoštěný. Domácí srovnali brankou štěstěny o jedenáct vteřin později Drahošem Jebavým. Tibor Hric bleskurychle o třicet čtyři vteřin později odpověděl druhou brankou Nové Paky. Již v šesté minutě utkání vstřelil celou sezónu výborně hrající Filip Moník třetí branku hostí. A ve čtrnácté minutě dokonal mistrovské dílo Michal Nevyhoštěný. Všechny branky dal tým BK po spolupráci celých trojic hráčů. Ve druhé třetině pojistili hosté dvěma brankami cestu za titulem. Nejprve Láďa Pulec nekompromisně zacílil a poté již ve dvacáté šesté minutě utkání šestou branku mistrovského týmu dal junior Lukáš Kloutvor. Na zimním stadionu Nového Bydžova zmlkly hlasy nešťastných domácích fanoušků a zněly jen oslavné chóry příznivců Nové Paky. Domácí zbraně nesložili a snažili se o nemožné. Jiskřičku naděje dal domácím Drahoš Jebavý svojí druhou brankou. Ale krátce po polovině utkání skvělý novopacký bek Marek Mlčoch znovu domácí ubezpečil sedmou brankou Nové Paky, že dnes to opravdu nebude jinak. Pak se ještě ozval domácí Postolka třetí brankou Nového Bydžova, ale to bylo opravdu vše ze strany finálového soupeře. Punc vítězství ve čtyřicáté šesté minutě utkání vyrazil do historie hokejové Nové Paky Michal Nevyhoštěný. Pak ještě měli domácí jedinečnou šanci na zázrak, když rozhodčí poslali v krátkém sledu několik hostujících hráčů na trestnou lavici. Ani téměř čtyřminutová přesilová hra pět ku třem domácím nepřinesla žádnou naději. Hosté obstáli i v této "disciplíně" a stali se tak ZCELA PO PRÁVU MISTRY KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE PRO SEZÓNU 2018/2019.

Rok založení novopackého hokeje se traduje v zimě 1934 na zamrzlém staropackém koupališti. K 85 NAROZENINÁM SI DALI HOKEJISTÉ NEJLEPŠÍ DÁREK. PRVNÍ TITUL V DĚJINÁCH LEDNÍHO HOKEJE V NOVÉ PACE.

Poděkování patří úplně všem. Všem hráčům, realizačnímu týmu, příznivcům, fan klubu, pořadatelům, lidem na zimním stadionu, MĚSTU NOVÁ PAKA, partnerům, Královéhradeckému kraji, ČUS, MŠMT, řídícímu svazu KHK ČSLH, předkům, těm co na dlouhé cestě čímkoli pomohli, a ženám, rodinám, všem klubům, kterými prošli naši současní hráči ... a také všem soupeřům.

Aleš Půlpán: Už před zápasem bylo cítit v kabině obrovské odhodlání a hlad po vítězství. Od první minuty zápasu bylo vidět kdo dnes vyhraje. Všechny tři pětky zahrály na výbornou. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za přístup. Teď potrénujeme a v neděli do LOUN. Ještě chci poděkovat fanouškům v jakém hojném počtu přijeli. A za neuvěřitelně krásnou atmosféru, kterou zde na zimním stadionu v Novém Bydžově vytvořili.