Nová Paka, 16.11.2016 18:00

Škop (Táborský) - Spal, Kadavý - Zvolenský, Pour - Chleborád, Kulhánek - Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek - Krsek, P. Plecháč, Štěpán - Jebavý, Nádvorník, Hric

Stadion Nový Bydžov

Veselý (Bartozel) - Vosyka, Mádle, Novák, Kubišta, Kozák, Šimůnek, Špaček, Postolka, Nedbal, Menyhárt, Jebavý, Fiala, Bradler, Chára, Suchánek
Branky a nahrávky: 8:21 J. Kadeřábek, 12:55 T. Kadeřábek (Vondrlík, J. Kadeřábek), 15:17 Spal (T. Kadeřábek, Vondrlík), 21:19 Vondrlík (T. Kadeřábek, Spal), 52:16 Chleborád (Hric), 59:11 Vondrlík (T. Kadeřábek, J. Kadeřábek), 59:35 P. Plecháč (Štěpán) - 25:13 Mádle (Jebavý) . Rozhodčí: M. Votroubek - Petr, Pechánek . Vyloučení: 4 : 7 a TS . Využití: 2:0 . V oslabení: 2:1 . Diváci: 121 . Střely na branku: 47:23 (15:9, 14:6, 18:8) . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1 .
V úvodu utkání hosté neproměnili velkou šanci. V brankovišti dokázali domácí "vyšťourat" kotouč a poslat jej do bezpečí. V dalším dění měli stále navrch, ale domácí Pavel Škop svůj tým držel výbornými zákroky. V sedmé minutě šel na trestnou domácí hráč za špatné střídání, kdy měli domácí více hráčů na ledové ploše než je povoleno. Čekalo se peklo ve vlastní třetině domácích, ale naopak přišel atak bránící čtveřice. Nastřelení Honzy Kadeřábka skončilo s přispěním hostujícího hráče poprvé v síti týmu Nového Bydžova. Domácí hráče to povzbudilo. Postupně dokázali vyrovnat hru. Odměnou jim byla akce první formace, když šel kotouč z hole na hůl všech tří útočníků až byl na konci střelec Tomáš Kadeřábek. O dvě minuty později putoval na trestnou domácí Martin Jebavý. Znovu přálo štestí. Obránce Ondřej Spal využil kombinaci Tomáše Kadeřábka s Honzou Vondrlíkem a poslal domácí do tříbrankového vedení ve vlastním oslabení. V těchto chvílích člověka napadlo, že ani ten hokej nemá logiku. Mírně horší tým vedl tříbrankovým rozdílem s dvěmi brankami v oslabeních. Ve druhé třetině okamžitě zaútočila první formace a točila hosty v pásmu tak dlouho až se po třech velkých šancích nakonec podařilo zavěsit po zásluze čtvrtou branku. Na konci akce byl kapitán týmu Honza Vondrlík. O čtyři minuty později snížil v oslabení hostující obránce Jaroslav Mádle přesnou střelou k pravé tyči. Domácí se ale zlepšovali, narůstali jim křídla. Sice branku již ve druhé třetině nedali, ale hráli skutečně výtečně. Velkou příležitost měl při trestném střílení Petr Plecháč, ale kotouč mu při střele sklouzl. Hostující brankář Michal Veselý nepovedené zakončení bezpečně zlikvidoval. Velké šance domácí proměňovali až ve třetí třetině. Nejprve zvýšil aktivně hrající obránce Michal Chleborád, když v tlaku na branku procedil kotouč do sítě. A pak v poslední minutě dvakrát zakončovali znovu domácí. Nejprve Honza Vondrlík a pak se nakonec dočkal branky i Petr Plecháč, když kotouč propasíroval z brankoviště za Veselého záda. Jinak hostující brankář předvedl vynikající výkon s několika excelentními zákroky. První utkání ze tří domácích je úspěšně zvládnuto. Již v neděli čekáme velmi silnou Jaroměř.

Petr Zvolenský, Nová Paka: Začali jsme jako Šípkové Růženky, ospale. Měli jsme velké štěstí, že toho soupeř nevyužil. Hru jsme postupně vylepšovali. Ve druhé třetině to již byl solidní výkon a ve třetí jsme jej potvrdili brankami. Velmi nám pomohlo vyztužení zadních řad obránci druholigového Vrchlabí Michalem Chleborádem a Honzou Kadavým. Dnes budeme moci klidně po dlouhých čtrnácti dnech spát...