Nová Paka, Zimní stadion, 26.02.2022 17:00

96 Ševců, 2 Kundrík, 11 Jonáš, 9 Leder, 47 Šípek, 10 Suvorov, 16 Eklund, 86 Kotyza, 4 Iakhanov, 66 Poppel, 88 Foerster, 27 Parshakov, 26 Najman, 21 Malík, 61 Popov, 15 Dlask, 78 Krsek, 19 Nezbeda, 12 Hnik Trenér: Aleš Pulpán

HC Bílina

33 Mikhailov, 2 Štěpka, 51 Rubleu, 66 Urban, 24 Delmarche, 64 Nerad, 96 Šefl, 16 Druxa, 92 Kubinčák, 37 Romanov, 15 Konášek, 23 Zdeněk, 22 Kolíček, 71 Mašek, 12 Fábry, 93 Uher Trenér: Tomáš Mareš

Branky a nahrávky: 5. Foerster (Nezbeda, Leder), 10. Foerster (Nezbeda), 18. Hnik, 39. Iakhanov (Hnik, Krsek), 42. Nezbeda (Krsek, Popov), 45. Nezbeda (Parshakov, Iakhanov), 47. Hnik (Leder, Krsek), 51. Nezbeda (Foerster, Suvorov), 60. Parshakov (Nezbeda, Suvorov) – 47. Zdeněk (Nerad, Kubinčák), 54. Uher (Kubinčák, Zdeněk)

Vyloučení: 3:5

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jakub Všetečka, Tomáš Jiruška

Diváci: 233

Sobotní utkání s Bílinou pro Paku skončilo velkou výhrou 9:2

Do sobotního zápasu Paka nastoupila jako domácí tým. První branka patřila packému týmu, autorem byl Foester. Pačtí hráči na Draky z Bíliny vytvářeli velký nápor. Ševců byl v packé brance ve střehu, střelu Maška v samostatném úniku vyrazil ramenem. Draci dostali dobré šance, Pace se nepovedlo dvakrát rozehrát, ale Draci z nich nevytěžili žádnou větší šanci. Foester se rozhodl využít šance z protiútoku a zvýšil tak stav zápasu na 2:0. Packý tým nadále pokračoval v tlaku směrem k bráně hostí. První vyloučení v sobotním utkání schytal Foester za hákování, zahájil tak přesilovou hru pro Bílinu. František Hnik ve vlastním oslabení obral hostující hráče na modré čáře o puk a zkušeně ho zasunul mezi betony Mikhailova.

Packý tým druhou třetinu začal v přesilové hře. Hráč z Bíliny dostal trest za sekání. Bohužel střela Iakhanova od modré čáry skončila na betonu gólmana. Pace se nepodařilo dvouminutovou přesilovku dostatečně využít. V 32. minutě Draci vystřídali brankáře a hráli opět v plném počtu. Krsek výborně zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, kde si ho předal s Hnikem, který nahrál na střelu mezi kruhy Iakhanovi a ten se nemýlil. Nová Paka tak navýšila svůj náskok před 3. třetinou na 4:0.

Packý tým poslední třetinu začal střídáním, ze hřiště odešel Ševců a přišel Kudrník. Nezbeda zvýšil hned ze začátku třetí třetiny už na 5:0. Za pár minut byl Nezbeda autorem již šesté branky. Po dlouhých 46 minutách Draci vstřelili první branku a skóre snížili na 6:1. Do velké šance se na druhé straně dostal Krsek, ale backhandový blafák si hostující brankář pohlídal. Další akce packého týmu však už gólem skončila. Díky střele Hnika si Paka rychle vzala šestigólový náskok zpět. Paka Bílinu nešetří a hned na to do branky Nezbeda poslal další puk. Krásnou střelu Suvorova od modré zneškodnil hostující Štěpka. Draci vstřelili druhou branku a upravili tak stav zápasu opět na rozdíl šesti branek. Draci se i nadále snažili přidat další góly a drali se do útočného pásma. Půl minuty před koncem 3. třetiny Paka přidala ještě další branku a upravila tak stav na 9:2. Autorem poslední deváté střely byl Parshakov.

Fedulov: Jsem rád, že se povedlo zvítězit v posledním utkání sezóny. Byl hodně ofenzivní hokej z obou stran, nám se povedlo využít šanci. Gratuluji Štěpánu Kundríkovi k debutu v dospělém hokeji. Chtěl bych poděkovat celému týmu za sezónu a fanouškům za podporu.