Praha - Letňany, ICE ARENA, 12.02.2022 17:00

HC Letci Letňany

Kopřiva (od 41. min. Zeithaml) – Zedek, Kolářík, Straka, Chalupa, Šána, Fiala – Wojnar, Vacín, Hlaváč (A), Kellerstein, Turek, Řepík, T. Pejchal, Kropáček, Hozák (C), Hrala, Smola, Kastner, Arnošt, Hasil. Trenér: Jaroslav Nedvěd

Krinwald (od 13. min. Ševců) – Jonáš, Leder, Najman, Suvorov, Eklund, Filip, Jachanov – Poppel, Paršakov, Dlask, Malík (C), Nezbeda (A), Popov, Hnik (A), Foerster, Krsek, Najman. Trenér: Pavel Fedulov

Branky a nahrávky: 4. Kellersten (Kropáček, Hlaváč), 9. Kastner (Arnošt, Kellerstein), 13. Kastner (Arnošt, Hlaváč), 26. Kastner (Kellerstein, Arnošt), 36. Řepík (Arnošt, Kropáček), 40. Kastner (Arnošt, Hozák), 51. Kellerstein (Hlaváč, Kropáček), 55. Hlaváč (Kellerstein, Kropáček) – 34. Nezbeda (Krsek, Suvorov), 39. Foerster

(Jonáš, Hnik), 60. Krsek (Nezbeda, Jachanov)

Vyloučení:8:7

Rozhodčí: Domský – Kurtin, Beneš

Diváci: 271

HC Letci Letňany zvítězili s vysokým rozdílem 8:3

Úvodní branka v třetí minutě dnešního zápasu patřila domácím Letcům z Letňan. Packý hráč Poppel schytal dvě minuty za krosček a náš tým tak dostal do oslabení. Letci našeho oslabení uměli hned využít a dopravili další puk do packé branky. Netrvalo dlouho a další přesilovou hru domácím umožnil Najman, Letec Kastner tak vstřelil opět branku. Po třetí vstřelené brance přišlo střídání našich gólmanů, Krinwald opustil led a do hry nastoupil Ševců. Letci tak pohodlně po první třetině vedli 3:0. Velkou zásluhu na jejich náskoku měly dvě přesilovkové trefy od Kastnera.

Druhá třetina začala velmi podobně, Dlask hned ze začátku dostal dvouminutový trest. Letci toho znovu využili a připsali si tak další bod. Až ve 33. minutě teprve přišel první packý gól, autorem byl Nezbeda! Ale hned na to naši síť rozvlnil puk, Letci opět trefili branku a skóre tak změnili na 5:1. Byli jsme v přesilové hře, domácí Fiala si odpykal poslední vteřiny svého trestu a my vstřelili další branku. Autorem byl Foerster s asistencí Jonáše a Hnika. Zbývaly poslední vteřiny do konce druhé třetiny a Letci využili i ty, po necelých čtyřiceti minutách tak skóre změnili na 6:2.

Začátkem poslední dvacetiminutovky Letci provedli střídání hráčů. Na led teď dorazil Zeithaml. Do naší branky přiletěl další puk od Letců. Soupeři tak měli náskok pěti branek. Foerster se vrátil z trestné lavice a byli jsme opět v plném počtu. Přesto se v naší brance zanedlouho třepotal další puk od Hlaváče. Poslední branku dnešního utkaní vstřelil packý tým. Autorem byl Krsek a rozdíl tak srovnal na 8:3.

Fedulov: Zápas v Letňanech se těžko hodnotí - je to silný tým, který ještě zbrojil k play-off. Mohli jsme uspět kdyby se líp povedla hra v obraně a využívali své šance.