37.
Nová Paka, Zimní stadion, 09.02.2022 18:00

96 Ševců Kryštof, 30 Krinwald Roman, 11 Jonáš Adam, 9 Leder Václav, 26 Najman Jiří, 10 Suvorov Alexander, 16 Eklund Nils-Olof Osian, 42 Filip Maxmilián, 4 Iakhanov Viktor, 66 Poppel Petr, 27 Parshakov Nikolaj, 15 Dlask Tomáš, 21 Malík David, 19 Nezbeda Tomáš, 61 Popov Grigorii, 12 Hnik František, 88 Foerster Petr Trenér: Aleš Pulpán

HC Jablonec nad Nisou

30 Jelínek Jakub, 45 Leško Robert, 29 Patzelt Richard, 11 Tržický Tomáš, 39 Šíma Ondřej, 12 Pavlů Michal, 16 Abraham Lukáš, 89 Had Petr, 10 Mrkvička Tomáš, 69 Vomáčka Benjamin, 33 Hric Tibor, 14 Kulda Robin, 22 Král Petr, 20 Brokeš Tomáš, 88 Křepelka Jan, 7 Hájek Matěj, 67 Bitman Petr Trenér: Vítězslav Jankových

Branky a nahrávky: 2. Nezbeda (Suvorov, Popov), 26. Iakhanov (Malík), 55. Popov (Nezbeda, Parshakov) – 4. Křepelka (Hájek, Král), 14. Král (Hájek, Křepelka), 30. Had, 31. Had (Křepelka), 33. Hájek (Křepelka, Had), 40. Křepelka (Hájek, Patzelt)

Vyloučení: 4:3

Rozhodčí: Jakub Zeliska, Martin Kettner, Jakub Teršíp

Diváci: 252

p>Jablonec si z Nové Paky odváží výhru 3:6.

První třetinu dnešního utkání s Jabloncem zahájil Nezbeda gólem. Asistoval mu Suvorov. Kvůli dvouminutovému vyloučení Dlaska získal Jablonec přesilovou hru. Přesilové hry se nebál využít naplno hostující Křepelka a podařilo se mu tak vstřelit první gól pro Jablonec. Paka se snažila o vytvoření náskoku, ale Jelínek měl vždy betony na místě. Hostující Mrkvička spolu s packým hráčem Jonášem schytali vyloučení za hrubost. Jablonec vsřelil další branku a skóre tak mění na 1:2. Hosté se hned snaží o dlaší náskok, ale Ševců si svou síť v posledních minutách první třetiny dobře uhlídal.

Akce byla vidět na obou stranách, první puk v druhé třetině do branky hostů dopravil Iakhanov. Tlak z naší strany sílil, ale i přesto nám od Jablonce padly dva puky do sítě. A to hned za sebou. Než jsme se stihli rozkoukat z předchozích střel, Vlci dopravili další puk do naší branky. Skóre je 2:5. Ševců opustil hřiště a vystřídal ho Krinwald. Minutu před koncem druhé davcetiminutovky Vlci vstřelili další branku.

Do poslední třetiny jsme nastoupili naplno. Z počátku jsme se zdržovali v útočném pásmu a Jelínek dostal zabrat naší tvrdnou střelou. Další branka byla už naše. Autorem branky byl Popov s pomocí Nezbedy a Parshakova. I gólman Krinwald byl ve střehu a srazil další střelu hostů do ochranné sítě.

Fedulov: Soupeř byl hratelný, zase nevyužíváme své šance... Plus děláme strašně chyb u obrany, někteří hráči u nás hrají jen dopředu... Obrana je základ, bez kterého nejde zvítězet. Když to nepochopíme, vyhrávat nebudeme. Půlpán: Měli bychom se omluvit našim fanouškům a příznivcům za náš velmi špatný přístup a výkon v zápase. Někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet a vrátit se k poctivé práci.