Nová Paka, Zimní stadion, 26.01.2022 18:00

96 Ševců Kryštof, 2 Krinwald Roman, 86 Eklund Nils-Olof Osian, 26 Najman Jiří, 9 Leder Václav, 11 Jonáš Adam, 10 Suvorov Alexandr, 42 Filip Maxmilián, 90 Komarov Artem, 4 Iakhanov Viktor, 19 Nezbeda Tomáš, 24 Kerekanič Jan, 78 Krsek Filip, 61 Dvořák Jaroslav, 21 Malík David, 16 Rozanov Mark, 27 Parshakov Nikolaj, 12 Hnik František, 66 Poppel Petr, 15 Popov Grigorii, 88 Foerster Petr Trenér: Aleš Pulpán

HC Dvůr Králové nad Labem

62. Brázdil Jaroslav, 33. Kozák Denis, 16. Vašíček Jiří, 10. Tondr Martin, 24. Petira Michal, 13. Matějíček Jiří, 17. Muška Jakub, 47. Franc Martin, 9 Voňka David, 44 Kučera Lukáš, 92. Ježek Jan, 23. Dušek Dominik, 21. Procházka Michal, 18. Havlas Vojtěch, 36. Dvořák Jan, 5. Vácha Lukáš, 91. Bláha Tomáš, 14. Púhoný Jiří, 95. Valášek Milan Trenér: Zörkler Jiří
Branky s nahrávky:10. Najman (Hnik, Iakhanov), 50. Najman (Dvořák, Iakhanov) – 36. Valášek (Půhoný, Tondr), 37. Bláha (Vašíček), 58. Púhoný (Valášek) Rozhodčí: Svatopluk Kopeček, Jan Řezníček, Tomáš Jiruška Vyloučení: 4:5 Diváci: 441 Využití: 2:0 Střely: 30:29

Prohra Nové Paky proti královédvorskému RODOSU 2:3

Nová Paka ve středu opustila led s porážkou.

Už v prvních minutách se Dvůr Králové snažil střelit branku, ale úvodní střelu hned krásně zneškodnil svou lapačkou Ševců. Netrvalo dlouho a v pětiminutové přesilovce za faul dvorského hráče, který vyfasoval trest až do konce utkání, Najman dopravil puk do sítě hostů. Hra na ledě byla z obou stran opatrná, ale i tak se to bez menší šarvátky před naší brankou neobešlo. Hra byla kvůli ní přerušena. Ke konci první třetiny schytali dvakrát po sobě dvorští hokejisté dvouminutové vyloučení. První dvacetiminutovka byla pro Paku úspěšná, po gólu Najmana jsme vedli o jednu branku.

Začátkem druhé třetiny dostává vyloučení za hákování Hnik. Skvělý postřeh měl Ševců, zneškodnil střelu z kruhu a nátlak hostí se mu dařilo brzdit. Valášek v královédvorském drese vstřelil první branku pro svůj tým. Střela Valáška zřejmě namotivovala Bláhu, který o minutu později vstřelil další gól pro Dvůr. Zbývalo pár sekund do konce druhé třetiny, trest za zásah do oblasti hlavy a krku si odnesl hráč s číslem 92 Jan Ježek. Druhá třetina skončila tentokrát lépe pro Dvůr Králové, a to stavem 2:1.

Od začátku měl skvělé reakce Ševců, zneškodnil opět prudkou střelu hostí. Najman dnes bodoval, podařilo se mu srovnat rozdíl branek na 2:2. Asistovali mu Iakhanov a Malík. Dvorským hráčům se nelíbilo vyrovnané skóre a o rozdíl branky se tak postaral Půhoný. V 58. minutě schytal osobní trest na 10 minut Komarov, a to za nesportovní chování. Nebezpečnou střelu a zároveň poslední packou šanci zneškodnil Brázdil. Výhru si tak odvezl dvorský tým.

Fedulov: Už po druhý za 3 poslední utkání necháváme soupeře odvézt 3 body v koncovce... Samozřejmě to štve, ale můžeme za to sami. Měli jsme dneska zase hodně šancí, které nejsme schopni využít. Musím právě uznat, že i soupeř těch šancí měl dost. Chtěl bych poděkovat Kryštofu Ševců za skvělý výkon v bráně, neměl to vůbec jednoduché... Dalším hráčem který by si dnes zasloužil pochvalu je Jirka Najman - bek, který začal zápas na pozici centra 4 formaci a dal 2 góly. Kdyby všichni hráli s takovým nasazením jako on, Dvůr by neměl šanci... Náš hlavní problém v poslední době, vidím v tom, že někteří jedinci odešli od týmové hry, začali hrát za sebe a upřednostňovat svůj výkon týmovému. Šetří se, nejdou do souboje, hrají jen do útoku... Musíme to operativně řešit, buď se přizpůsobí týmu nebo budou hrát jinde. Kádr máme široký Půlpán: Nejsem spokojený s předvedenou hrou. Měli jsme hrát úplně něco jiného. Tentokrát hráči nebyli schopni dodržet nastavenou taktiku. Soupeřem nabídnuté přesilovky jsme sehráli velmi špatně. Bez střelby a bez důrazu.