Dvůr Králové nad Labem, Zimní stadion, 16.11.2022 18:00

TJ Spartak Nové Město nad Metují

Biegl – Vitebský, Borovec, Dufek, Mert, Pohl, Dostál – Reichmann, Černý, Bucek, Hylena, Hynek, Veselý, Dvořák, Vanát, Prouza.

Mahdal (Bouška) – Leder, Junek, Vrba, Suvorov, Šípek – Bon, Rossokha, Fedulov, Hnik, Bondar, Kindyshev, Horyna, Hric, Fišar, Nevyhoštěný.
Branky a nahrávky: 06:56 Vanát (Vitebský; 5/4), 07:39 Bucek (Dvořák; 5/5), 23:12 Hylena (Pohl; 5/5), 33:56 Bucek (Dvořák; 5/5), 34:43 Pohl (Dufek, Reichmann; 5/5), 35:52 Bucek (Dvořák; 5/5), 53:39 Hynek (4/4) – 17:24 Hnik (Suvorov, Bondar; 4/4), 26:56 Bondar (Hnik, Kindyshev; 5/5), 28:08 Bon (Horyna; 5/5), 44:25 Hnik (Kindyshev; 5/5), 49:53 Bondar (Hnik; 4/5), 52:22 Bondar (Hnik; 5/5), 54:33 Suvorov (Hnik, Bondar; 4/3), 55:40 Leder (Hnik, Bondar; 5/4). Rozhodčí: Figer – Rezek, Šesták. Diváci: 195. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:6, 7:6, 7:8.
Tohle byl další Meister Stück. Jestli je v týmu obrovská síla nebo něco nadpřirozeného těžko myslet. Snad sportovní psycholog by to dovedl vysvětlit. Vývoj skóre a dění na ledě bylo divoké. Nejprve domácí vedli dva nula. Pak snížil bravurním zakončením Fanda Hnik. Jenže v druhé třetině domácí vedli znovu o dvě branky. Vzápětí snižovala dvojice Bondar Kindyshev. Srovnal Maxim Bon po úniku do kterého vyslal Mirek Horyna. Zdálo se, že domácí padli. Ale obrovskou chybou Tibora Hrice se domácí znovu dostali do euforie. K tomu přidali další dvě branky. Na střídačku po šesté brance domácích odjel Michal Mahdal. Připravený Martin Bouška poté zarazil narůstající skóre. Po dvou třetinách vedli domácí o tři branky. K prvnímu místu jim chyběli další tři branky a zdálo se, že to nereálné není. Ale co se dělo na ledě ve třetí třetině znají již hráči Trutnova. Nejdříve snížil bekhendem do šibenice Fanda Hnik. Pak vymetl bombou znovu šibenici Semyon Bondar. Srovnal třetí brankou v utkání Semyon Bondar. Ale vzápětí ujel domácí Hynek. Nájezd Martin Bouška zneškodnil, ale kotouč se nakonec dokobrcal za čáru. Domácí znovu vedli, ale již bylo jasné, že skóre na první místo neudělají. Dělovkou srovnal Saška Suvorov. Další ranou vystřelil zázračné vítězství obránce Venca Leeder.

Aleš Půlpán: Odehráli jsme poslední utkání základní části o pohár hejtmana Královéhradeckého kraje. Nebylo to vůbec lehké. Stále stavíme tým a k tomu máme ještě zraněné důležité hráče. Přesto jsme utkání zvládli. Za tu houževnatost patří celému týmu obrovský dík a respekt. Věřím, že jsme na dobré cestě.