Opočno, Zimní stadion, 26.10.2022 18:00

HC Opočno

Kulich – Kubíček, Daňo, Volf, Podzimek, Burdych, Franc – Polej, Jirásek, Petr, Mlateček, Kubeček, Čapek, Dudadík, Janda, Mervart.

Bouška – Leder, Pekárek, Junek, Vrba, Suvorov, Kotyza – Bon, Rossokha, Hnik, Kindyshev, Fedulov, Lejdar, Fišar, Nevyhoštěný, Gutsu.
Branky a nahrávky: 21:26 Jirásek (Polej; 5/5), 35:22 Polej (Volf, Podzimek; 5/5), 43:22 Kubeček (Petr, Dudadík; 5/5), 53:01 Franc (Čapek; 5/4) – 06:32 Kindyshev (Hnik, Nevyhoštěný; 5/4), 09:47 Nevyhoštěný (Hnik, Suvorov; 4/5), 25:05 Nevyhoštěný (Hnik, Kindyshev; 5/5), 44:22 Kindyshev (Hnik; 5/5), 48:53 Nevyhoštěný (Junek, Hnik; 5/5), 55:23 Hnik (Suvorov, Nevyhoštěný; 5/3). Rozhodčí: Všetečka – Bednář, Runštuk. Diváci: 100. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6.
Zdánlivě to mělo být jednoduché utkání, ale nebylo. Domácí nastoupil v lepší sestavě než v Nové Pace. Naopak hosté s více juniory.

Brzy jsme se dostali do vedení. V přesilové hře skóroval Roman Kindyshev po přihrávce Fandy Hnika. O necelé tři minuty zvyšoval Michal Nevyhoštěný, asistoval znovu Fanda Hnik. Stav dva ku nule po první části vypadal na klidné utkání.

Domácí snížili velmi brzo po přestávce Jiráskem, ale v přesilové hře dostal hosty znovu do dvoubrankového náskoku Michal Nevyhoštěný po kombinaci s Fandou Hnikem a Romanem Kindyshevem. Série tří vyloučení našich hráčů v polovině utkání branku domácím nepřinesla. Nakonec snížení stavu přišlo pět minut před druhou přestávkou z hole Matyáše Poleje.

V úvodu třetí části domácí srovnali Kubečkem. Hráči Opočna vycítili šanci na skalp. V nadšení a euforii to vypadalo, že by se jim to mohlo povést. Přesně o jednu minutu později je zastavil brankou Roman Kindyshev. Asistoval Fanda Hnik. Na dvoubrankový náskok dostal hosty hattrickem Michal Nevyhoštěný. Poté byli vyloučení dvakrát hráči hostí. Domácí to využili ke snížení. Branku dal Franc. Následně přišla dvě vyloučení domácích. Hosté pečetili vítězství ve hře pět ku třem Fandou Hnikem.