Česká Třebová, Zimní stadion, 15.01.2023 17:00

HC Kohouti Česká Třebová

Kraus – Schejbal, Hradil, Sedlák, Pažourek, Král, Jemelka – Ostřanský, Vaňo, Pavlovský, Augustin, Fúzik, Čada, Semorád, Plášek, Fiala, Veverka, Filip, Stolín.

Mahdal – Pour, Murashov, Leder, Klust, Suvorov, Kotyza – Malík, Hnik, Bondar, Dvořák, Horyna, Hric, Vrba, Kindyshev, Nevyhoštěný, Šípek, Mach.
Branky a nahrávky: 11:20 Filip (Plášek, Veverka; 5/5), 16:24 Pavlovský (Sedlák, Ostřanský; 5/5), 20:06 Augustin (Pavlovský; 4/4), 28:42 Schejbal (Semorád, Vaňo; 5/5), 34:03 Pavlovský (Jemelka, Augustin; 5/5) – 02:33 Dvořák (Malík, Klust; 5/5), 23:09 Leder (Hric; 5/5), 52:06 Klust (Kindyshev; 5/5). Rozhodčí: Rulíček – Mikula, Landsmann. Diváci: 317. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
V utkání, které zásadním způsobem určilo pořadí do play-off, tým Nové Paky nejprve vyhrával brankou Jardy Dvořáka, ale po úvodních deseti minutách, kdy měla Nová Paka navrch, přišel obrat. Domácí tým zabral. Do šaten šel s jednobrankovým vedením. V úvodu druhé třetiny ve hře čtyř ku čtyřem vyslal domácí Augustin šest vteřin po vhazování střelu z vrcholu kruhů a bylo to o dvě branky pro domácí. Snížil Vašek Leder od modré a přinesl Nové Pace velkou naději. Ale čtvrtá a hlavě pátá branka, která padla po střele k tyči od modré přinesl domácím velkou jistotu l zisku důležitých bod. V poslední třetině se hosté velmi snažili o obrat. V průběhu sezóny se jim častokrát povedl, ale tentokráte již ne. Třetí branku hostí dal novic Matěj Klust. Ale žádná další šance nebyla hostujícím týmem proměněna. Umístění ne sedmé předposlední příčce v nadstavbové části přináší do Nové Paky zajímavého soupeře.

S nejbližším možným soupeřem se utká tým Nové Paky v osmifinále play-off. Tento duel rozhodne o úspěšnosti této sezóny.

DERBY:

BK NOVÁ PAKA - HC TRUTNOV

termíny: sobota 21. 1. od 17:00 v Nové Pace, pátek 27. 1. od 19:00 v Trutnově, neděle 29. 1. od 17:00 v Nové Pace, příp. středa 1. 2. od 18:00 v Trutnově a příp. pátek 3. 2. od 18:00 v Nové Pace.

Pavel Fedulov: Kvalitní soupeř. Za mě nejsilnější proti komu jsme c sezóně hráli. Zápas jsme prohráli kvůli svým chybám v obraně a nevyužitým šancím. Máme týden na přípravu play-off. Aleš Půlpán: