Nová Paka, Zimní stadion, 12.11.2023 17:00

Krinwald – Najman, Kotyza, Suvorov, Vrba, Klust, Fišar, Had – Strnad, Hnik, Trejbal, Nevyhoštěný, Malík, Dvořák, Horyna, Brokeš, Foerster.

HC Kohouti Česká Třebová

Vlk – Jelínek, Drtina, Jemelka, Král, Blažej, Vašíček, Hradil, Leder – Ostřanský, Pavlovský, Plášek, Veverka, Semorád, Rozlílek, Martinec, Fúzik, Prachař.
Branky a nahrávky: 05:50 Foerster (Nevyhoštěný, Brokeš; 5/5), 12:53 Had (Foerster, Nevyhoštěný; 5/5), 45:04 Strnad (Klust; 5/5) – 03:51 Pavlovský (Ostřanský, Prachař; 5/5), 06:38 Prachař (Pavlovský; 5/5), 17:54 Drtina (Martinec, Rozlílek; 5/5), 21:23 Prachař (Rozlílek; 4/5), 40:36 Martinec (Rozlílek, Jelínek; 5/5), 59:56 Ostřanský (Martinec; 5/5). Rozhodčí: Machač – Horák, Paštika. Diváci: 283. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 3:6. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.
Již od prvního střídaní bylo vidět na hře domácích, že pravděpodobně změnili taktiku resp. systém hry. Byl jiný než doposud. Dřívější postupný útok byl nahrazen nahazováním do útočného pásma a dobruslením. V úvodu se to dařilo, ovšem bez výrazné brankové příležitosti. Hosté naopak měli systém, který ve většině úspěšných utkání produkovali domácí hráči. Domácí se sice do útočného pásma dostávali rychle, ale na druhou stranu se nestíhali rychle vracet. A to byl klíč k úspěchu soupeře. Tím způsobem dali téměř všechny branky. Prakticky jezdili do útočného pásma ve třech na dva a z toho pramenily gólové šance. Hosté se rychle dostali do vedení, které domácí díky skvělé kombinaci druhé řady vyrovnali již v šesté minutě. Ale o minutu později hosté znovu vedli. Ve dvanácté minutě vyrovnal skvělou trefou domácí Had. Jenže hosté se znovu ještě v téže třetině dostali do vedení. Ve druhé třetině přidali další branku, a to ve vlastním oslabení. V poslední třetině obdržel pátou branku domácí gólman velmi, velmi lacinou. Domácí kontrovali o pět minut později. Do konce hry měli ještě dostatek času. Svojí hru velmi zlepšili a dostávali se do útočného pásma často a dlouho v něm pobývali. Jenže hosté urputně bránili a se skvělým gólmanem udrželi náskok dvou branek. Domácí hráli dlouho i power-play, ale ani v něm nebyli úspěšní. Se sirénou hosté ještě skórovali a tak si odvezli hezký výsledek a všechny tři body.

Pavel Fedulov: Česká Třebová se ukázala jako silný soupeř, který má šikovné hráče. Zápas jsme prohráli sami díky našim chybám. Budeme na nich pracovat a odstraňovat je. Také je to o soustředěnosti hráčů na ledě.