Nové Město nad Metují, Zimní stadion, 11.10.2023 18:30

TJ Spartak Nové Město nad Metují

Čáp – Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Burdych, Šrenk – Řezníček, Matějček, Šťastný, Novotný, Zámečník, Bureš, Bucek, Černý, Reichmann.

Krinwald (15. Kundrík) – Najman, Kotyza, Suvorov, Šípek, Vrba, Fišar, Had – Strnad, Mach, Nevyhoštěný, Malík, Dvořák, Hric, Nezbeda, Horyna, Brokeš, Trejbal, Foerster, Hnik.
Branky a nahrávky: 05:24 Šťastný (Mert; 5/5), 11:00 Řezníček (Zámečník; 5/5), 14:35 Zámečník (5/5), 29:20 Zámečník (5/5), 33:09 Řezníček (Velinský, Matějček; 5/4), 38:19 Pohl (Matějček, Velinský; 5/4), 52:41 Matějček (Řezníček, Pohl; 5/5), 59:22 Bucek (Bureš; 5/5) – 27:40 Kotyza (5/5). Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Šesták. Diváci: 220. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 8:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
Domácí využili svoji převahu již v šesté minutě brankou Šťastného, v jedenácté Řezníčkem a v patnácté Zámečníkem. Děj první třetiny přivodil střídání novopackých brankářů, ale ani Štěpán Kundrík nedokázal zastavit brankový účet. Sice úvod druhé třetiny přinesl zlepšenou hru Nové Paky. Častější pobyt v útočné třetině nedokázal žádný útok proměnit ve snižující branku. Až atak obránce Honzy Kotyzy přinesl první branku. Jenže o dvě minuty v polovině utkání nedokázal hostující gólman ukrýt kotouč a po dvojité dorážce domácí Zámečník dal další lacinou branku. Pak dvě oslabení ukázala, že je hosté nedokáží ubránit. Domácím se hrálo velmi lehce. Stačilo jim, aby ubránili útočné snahy hostí s pomocí výborného "Čapína". Poslední třetina ukázala, že tento večer hostující tým poprvé v sezóně "narazil".

Pavel Fedulov: Dobrá facka, kterou jsme potřebovali. Soupeř byl ve všem lepší, rychlejší, důraznější. Nemůžu o nikom říci, že odehrál na své úrovni. Neplnění úkolů, prohrané souboje, chyby.

Aleš Půlpán: Nešlo nám vůbec nic. Soupeř nás ve všech činnostech přehrával a po zásluze vyhrál.