Nová Paka, Zimní stadion, 08.10.2023 17:00

Krinwald – Najman, Kotyza, Suvorov, Šípek, Vrba, Had, Klust – Brokeš, Mach, Hnik, Dvořák, Malík, Trejbal, Nevyhoštěný, Hric, Nezbeda, Horyna, Foerster, Strnad.

HC Spartak Polička

Nedvěd – Nunvář, Máša, Kutlvašr, Čermák, Havlík, Prokopec, Elis – Kunstmüller, Martinů, Střecha, Šerejch, Boštík, Vondra, Malenovský, Šváb.
Branky a nahrávky: 01:51 Hric (Nevyhoštěný, Brokeš; 5/5), 03:59 Malík (Dvořák, Hnik; 5/5), 14:25 Nevyhoštěný (Brokeš; 5/5), 18:11 Horyna (Nezbeda, Kotyza; 5/5), 32:31 Nevyhoštěný (Malík, Had; 5/5), 38:40 Dvořák (Malík, Najman; 5/4), 42:46 Nezbeda (Strnad, Kotyza; 5/5), 43:04 Nevyhoštěný (Brokeš, Hric; 5/5), 45:31 Nezbeda (Horyna, Strnad; 5/4), 55:11 Dvořák (Malík, Foerster; 5/5), 55:45 Horyna (Najman, Nezbeda; 5/5), 58:39 Foerster (Dvořák, Najman; 5/5), 59:59 Suvorov (Hric, Brokeš; 5/5) – 27:28 Čermák (Malenovský, Elis; 4/5), 40:39 Čermák (Střecha, Malenovský; 5/4). Rozhodčí: Nedvěd – Boček, Hurei. Diváci: 183. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 13:2. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 13:2.
Nedělní soupeř byl po prvních dvou kolech základní části KLM KHK a PÚ na prvním místě po výhrách nad Jaroměří a Opočnem. Jenže v minulém kole prohrála Polička vysoko na ledě Nového Města. Přes to nevěděl domácí tým co má od soupeře čekat.

V prvním střídání se málem dostal útočící hráč do samostatného úniku. Na poslední chvíli zachraňovali rychlý atak domácí obránci na obranné modré se štěstím. V témže střídání měla Polička další příležitost, na poslední chvíli domácí dobře "hasili". V prvním střídání druhých pětek si domácí připsali rychlé vedení po krásné brance Tibora Hrice. Šanci mu připravili spoluhráči Michal Nevyhoštěný a Tomáš Brokeš. Pak se na ledě otočila třetí a čtvrtá řada domácích a na led podruhé vyjela první "lajna". A teď už se zaskočit nenechala a vstřelila kapitánem Davidem Malíkem druhou branku domácích. Šanci připravili Jarda Dvořák s Fandou Hnikem. Krásné kombinace domácího týmu těšili diváky. Třetí branku dal Michal Nevyhoštěný po kombinaci s Tomášem Brokešem. Čtvrtou Miroslav Horyna doklepl střelu Lukáše Nezbedy po asistenci Honzy Kotyzy. První třetiny přinesla ze strany domácího týmu velmi dobrou kombinační hru.

Ve druhé třetině se hosté vzchopili. Domácímu tlaku odolávali lépe než v první části. Naděje jim svitla ve 28. minutě, když domácí hráli přesilovou hru. Rychlý protiútok po chybě na útočné modré domácí hráči sice zachytili, ale nešťastným skluzem Honzy Trejbala padla první branka Poličky z hole Jana Čermáka. Brankou Michala Nevyhoštěného a Jardy Dvořáka si domácí v další části druhé třetiny vedení pojistili. Druhá třetina se domácím nepovedla tak jako první, ale ve třetí to bylo o to lepší.

Nejprve ještě poslední jiskřičku naděje vykřesal pro hosty znovu obránce Jan Čermák, když v přesilové hře podruhé v utkání překonal domácího Romana Krinwalda. Ale pak začal koncert sedmi brankami, jednou hezčí než druhou. Trestné střílení navíc neproměnil mladý Marek Mach.

Pavel Fedulov: Po delší době jsme nastoupili v kompletní sestavě. Důležité jsou další tři body do tabulky. Samu hru při takovém výsledku komentovat těžko, soupeř nám moc problémů nedělal.

Aleš Půlpán: Od první minuty utkání bylo jasné kdo ho ovládne. Všechny čtyři lajny přehrávali soupeře. Po zásluze bereme všechny body a těšíme se na středu.