Nová Paka, Zimní stadion, 24.09.2023 17:00

Krinwald – Klust, Fišar, Had, Vrba, Šípek, Kotyza, Najman – Mach, Trejbal, Hnik, Strnad, Horyna, Foerster, Brokeš, Nezbeda, Hric, Dvořák, Malík, Nevyhoštěný.

HC Hlinsko

Kraus (26. Hanák) – Oliva, Lenoch, Beneš, Fink, Nepokoj, Machač – Zdražil, Chvojka, Grygar, Karásek, Kubal, Kišš, Bříza, Havel, Jílek, Štěpánek.
Branky a nahrávky: 11:33 Brokeš (Nevyhoštěný, Had; 5/4), 20:51 Najman (Hnik, Foerster; 5/4), 21:47 Kotyza (Had, Brokeš; 5/5), 25:58 Horyna (Nevyhoštěný, Brokeš; 4/5), 36:31 Najman (Hric, Nevyhoštěný; 5/5), 36:47 Nezbeda (Strnad; 5/5), 50:03 Nevyhoštěný (Had, Brokeš; 5/5), 57:33 Strnad (Nezbeda, Had; 5/5) – 49:34 Beneš (Jílek, Chvojka; 5/4), 49:47 Kišš (Karásek; 5/5). Rozhodčí: Pecha – Paštika, Volf. Diváci: 128. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 8:2. Průběh utkání: 6:0, 6:2, 8:2.
První mistrovské utkání nové sezóny přivedlo na zimní stadion do Nové Paky velmi silný celek z Hlinska. Minulou sezónu se do finálové skupiny nedostali na poslední chvíli, když ve srovnání vzájemných utkání byli lepší hráči HC Litomyšl, která se následně stal přeborníkem v soutěži spojených krajů Královéhradecka a Pardubicka.

Mistrovská sezóna 2023/2024 je znovu společná pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Hraje se ve formátu každý s každým dvoukolově. V soutěži je celkem sedmnáct týmů. Do PLAY-OFF postupuje prvních osm. Základní část končí 21. února 2024.

Hosté nastoupili v červených dresech, domácí v bílých. Domácí byli brzy vyloučeni, když zachraňovali faulem pro kotouč zastavený na mokré ploše. Oslabení přečkali dobře, ale hosté byli lepší a domácí zakřiknuti. V jedenácté minutě čelili domácí trestnému nájezdu, ale Roman Krinwald hostující Kišše klidným zákrokem zneškodnil. Za okamžik hráli domácí přesilovku. Střela Michala Nevyhoštěného se otřela o Tomáše Brokeše. Vedení domácím vydrželo do konce první části, i když se zdál tým hostí lepším týmem.

Obavy z první třetiny zahnali rychlé a krásné branky v úvodu druhé třetiny. Nejprve prostřelil vše v přesilové hře obránce Jiří Najman. Pak trochu lehce překonal hostujícího brankáře Krause domácí Jan Kotyza a o čtyři minuty později projel pásmem Miroslav Horyna a donutil hostujícího trenéra k vystřídání gólmanů. Ale ani druhý brankář hostí nedokázal domácí zbavit střelecké chuti. Pátou branku dal znovu obránce Jiří Najman dělovkou od modré. Šestou brankou vymetl levý horní růžek Lukáš Nezbeda.

Hosté přes vysoký rozdíl hráli stále pohledný a čistý hokej. V polovině poslední třetiny dvakrát rychle skórovali, ale domácí nenechali vzápětí nikoho na pochybách, když nejprve jistil vedení Michal Nevyhoštěný a nakonec po krásné akci Vojtěch Strnad.