Nová Paka, Zimní stadion, 28.02.2024 18:00

Krinwald – Najman, Kotyza, Suvorov, Šípek, Vrba, Had, Klust – Strnad, Hnik, Nevyhoštěný, Malík, J. Dvořák, Hric, Trejbal, Brokeš, Nezbeda, Foerster.

HC Chrudim

D. Cvrček (23. Matoušek) – Felcman, Hrdlička, Hybeš, Pejzl, Pilař, Pazdera, M. Dvořák, Linhart – Macas, Polák, Plch, Kostka, Matýs, Brožek, D. Cvrček, Kubíček, Novák, Hebek, Dobiáš, Formánek.
Branky a nahrávky: 03:46 Foerster (Nezbeda; 5/5), 06:37 Malík (Hnik, Nevyhoštěný; 5/3), 11:43 Nezbeda (Hric, Had; 5/5), 22:07 Foerster (Hric, Kotyza; 5/5), 44:24 Nevyhoštěný (Suvorov, Hnik; 5/5), 59:54 Hnik (Malík, Suvorov; 4/5) – 11:08 Macas (Pazdera; 5/4), 23:50 Novák (Dobiáš; 4/5), 26:35 Linhart (Kostka, Dobiáš; 5/4). Rozhodčí: Petr, Veinfurter – Pluháček, Řezníček. Diváci: 283. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 6:3. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.
Konečný stav série 2 : 0. Letošní ročník se prodlužuje. Tým po loňském vyřazení v čtvrtfinále postupuje do semifinále. Vítězství v Chrudimi 4 : 2 a včerejší v Nové Pace 6 : 3 posunulo hráče mezi čtyři nejlepší týmy Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Druhé utkání začal domácí tým výrazně lépe než utkání v Chrudimi. Rychlé vedení Foersterem a Malíkem domácí uklidnilo. Přišlo sice snížení, ale v téže dvanácté minutě se blýskl střelou k tyči Lukáš Nezbeda.

Ve druhé třetině chytře posunul domácí do tříbrankového vedení Petr Foerster. Hosté bohužel dvakrát lacino snížili. Kontaktní branka domácí přibrzdila. Hosté vystřídali brankáře.

Do poslední třetiny hosté nastoupili v početní výhodě. Nastřelili tyč. Blízko byli vyrovnání, ale při domácích stálo sportovní štěstí. Brzy ve čtyřicáté páté minutě se bravurně trefil Michal Nevyhoštěný a vrátil na domácí stranu dvoubrankové vedení a klid. Hosté se snažili o prodloužení série, ale domácí naopak v oslabení při power-play hostí pečetili postup brankou Fanda Hnika do prázdné.